Wiadomości z Żor

Warsztaty malarskie "Żorskie kamienice"

  • Dodano: 2022-06-09 10:45

Żorski MOK zaprasza na kolejne warsztaty, których inspiracją będzie miejski krajobraz, a w szczególności Żorskie kamienice. W trzy czerwcowe soboty odbędą się otwarte mini plenery malarskie, zorganizowane dla zdolnych, młodych ludzi. Ich realizacja pozwoli na obecność sztuki w przestrzeni Starego Miasta, wyjście z pracowni plastycznych, pracę pod gołym niebem, a wszystko to w klimatycznych, wąskich alejkach Starego Miasta.

Projekt "Żorskie kamienice" 

Głównym wyzwaniem, z którym będą musieli zmierzyć się uczestnicy zadania, będzie przelanie na płótno swoich wizji miasta, ujęcie jego wyjątkowej panoramy, a wszystko to pod okiem doświadczonej artystki - Katarzyny Wieczorek, przy wsparciu Anny Bodzek-Sikory i Marzeny Kuczery, plastyczek pracujących na co dzień w Studio Działań Artystycznych.

Katarzyna Wieczorek - artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Artystycznym, magister sztuki; nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim, absolwentka filologii polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (studia magisterskie), laureatka stypendium Ministra Edukacji Narodowej 2007 r., czynnie działająca w wielu kołach naukowych (wystąpienia na konferencjach naukowych i publikacje), autorka wystaw zbiorowych i indywidualnych. W swojej twórczości malarskiej zajmuje się szczególnie zagadnieniem światła, które modeluje formę, nadając jej charakter bliskości.
 
Ujęcie miasta w artystycznej formie, będzie nie tylko okazją do wyrażenia własnego stylu i charakteru, ale i podkreślenia zjawisk zachodzących w Żorach, co będzie ponadczasowym  dokumentem współczesności. 

Projekt Żorskie kamienice został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Warsztaty malarskie "Żorskie kamienice"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również