Wiadomości z Żor

Wakacje na sportowo! MOSiR zaprasza na "Dzień Otwarty Padla"

  • Dodano: 2023-06-27 10:00

W najbliższą niedzielę 2 lipca żorski MOSiR zaprasza na spotkanie plenerowe "Dzień Otwarty Padla" w ramach bogatego programu Akcji Lato w mieście.

Przed nami "Dzień Otwarty Padla"

Czy wiesz, jak grać w Padla? Czy znasz zasady tej wyjątkowej gry, która rozwija się w Europie w ekspresowym tempie? Czy chcesz poznać podstawowe techniki uderzeń rakietą podczas gry? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to skorzystaj z oferty "Dnia otwartego Padla" podczas którego MOSiR będzie promować tę dyscyplinę na naszym miejskim korcie. 

W programie dodatkowo przewidziano atrakcje dla dorosłych oraz dzieci, konkurencje padlowe oraz mecz pokazowy wytrawnych zawodników.

Padel w Żorach

Kort do padla znajduje się przy ul. Folwareckiej  tuż obok Hali Widowiskowo- sportowej. Administrowany jest przez MOSiR. Partnerem miejskiego kortu jest stowarzyszenie Padel Team w Żorach. Inwestycję zrealizowano w ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Padel to gra rakietowa, która jest połączeniem squasha oraz tenisa ziemnego. W padla gra się zazwyczaj w debla a punktacja jest taka sama jak w tenisie. Rozgrywka odbywa się na korcie o wymiarach 10 x 20 m. Kort do padla jest otoczony szybami oraz metalowymi siatkami, które również biorą udział w grze. Podstawowy sprzęt do padla stanowi rakieta bez naciągu, która jest nieco mniejsza od rakiety tenisowej oraz posiada otwory, które przepuszczają powietrze w trakcie gry. Piłka do padla jest mniejsza od piłki tenisowej, jednak ich waga jest równa. Główna różnica polega na zwiększonym ciśnieniu piłeczki w środku, co przekłada się na jej mocniejsze odbijanie się zarówno od podłoża, jak i od ścian. Padel wywodzi się z Meksyku i powstał w 1962 roku. W Europie najpopularniejszy jest w Hiszpanii.

Wakacje na sportowo! MOSiR zaprasza na "Dzień Otwarty Padla"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również