Wiadomości z Żor

W Żorach sypią się kary za łamanie obowiązujących zakazów

  • Dodano: 2020-04-08 09:00

Policjanci kilkukrotnie interweniowali wobec mieszkańców Żor, którzy nie zastosowali się do zakazów obowiązujących w związku z ogłoszonym stanem epidemii.

Podczas, gdy powinniśmy zostać w domach osoby te wyszły na zewnątrz bez uzasadnionej potrzeby. Dwóch mężczyzn na spacer zabrało nawet psa, jednak prawdziwym powodem była chęć wypicia piwa "pod gołym niebem".

Wczoraj po godzinie 19.00 kryminalni patrolujący ulice Starego Miasta zauważyli w centrum młodego mężczyznę, który bez uzasadnionej potrzeby przemierzał ulice miasta. Kiedy zapytali go o powód wyjścia na dwór i przypomnieli o obowiązujących zakazach ten w lekceważący sposób odpowiedział, że wyszedł, gdyż nie chciało mu się siedzieć w domu.19-latek został ukarany mandatem karnym i odesłany do miejsca zamieszkania.

Niespełna godzinę później mundurowi interweniowali na ulicy Sądowej, gdzie dwóch 37-latków spożywało alkohol udając, że wyprowadzają psa. Nie dość, że złamali zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym i zakaz opuszczania mieszkania, to nie zachowali jeszcze bepiecznej odległości. Policjanci sporządzili już wniosek do sądu o ukaranie mężczyzn, a zanim ich odesłali do domu zaapelowali o przestrzeganie przepisów prawa.

Po 22.00 natomiast patrol pojawił się w dzielnicy Rój, gdzie mieszkańcy skarżyli się na trwającą na balkonie imprezę. Zanim jednak zapukali do mieszkania przed klatką schodową spotkali dwie głośno zachowujące się kobiety. 29 i 38-latka wyszły z domu i nie zachowując odpowiedniej odległości od siebie rozmawiały w najlepsze. Podczas, gdy policjanci legitymowali panie z klatki schodowej wyszedł 26-letni mężczyzna z butelką alkoholu w dłoni. Zachowywał się wulgarnie i zaczał kpić z interwencji. Całe zdarzenie z kolei obserwowały dwie inne osoby, które bez powodu wyszły z mieszkania i ustawiły się obok siebie w odległości mniejszej niż 2 metry. Ostatecznie 26-latek został ukarany mandatem karnym za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i teraz podobnie jak pozostali mieszkańcy Roju, w wieku od 19-35 lat, odpowie przed sądem. Za złamanie przepisów porządkowych grozi im do 5 tys. grzywny.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • MRI

    Nie chcę nikogo bronić tym komentarzem ale Policja i WOT w Zorach sami łamią prawo. Sytuacja z przed chwili godz 11, jadę ulicą Wodzislawska a chodnikiem obok basenu idą dwaj policjanci i dwaj panowie z WOT ramię w ramię, nie zachowując nawet 50cm odległości od siebie. Bardzo ładny przykład dajecie panowie...

  • Lajkon78

    Typowa patologia nic nowego, żenujące jest tylko to że oni robią dzieci następne patole i tak na okrągło

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.