Wiadomości z Żor

W Żorach rozdano "Choinki Dla Najuboższych"

  • Dodano: 2022-12-19 09:15, aktualizacja: 2022-12-19 10:42

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, którego symbolem jest choinka. Żorscy mundurowi, przy współpracy z innymi służbami, przeprowadzili w miniony czwartek świąteczną akcję, której ideą jest dotarcie do najbardziej potrzebujących. Na ręce rodzin przekazane zostały świąteczne zestawy.

Żorscy policjanci obdarowali potrzebujące rodziny świątecznym drzewkiem

Choinka to rzecz, która chyba każdemu z nas kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Pięknie przystrojone i świecące drzewko z ozdobami, tworzy niepowtarzalną, świąteczną atmosferę i jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem świątecznym niezmiennie od wielu lat na całym świecie. Ten element tradycji bardzo mocno utkwił w naszej kulturze i wydaje się na tyle oczywisty, że większość z nas prawdopodobnie w ogóle nie wyobraża sobie nadchodzących Świąt bez choinki.

Tak niestety nie zawsze jest... Z inicjatywy żorskiej Policji, przy współpracy z Nadleśnictwem Rybnik, Państwową Strażą Pożarną, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żorach, a także zaangażowaniu lokalnych firm, powstał projekt „Choinka Dla Najuboższych”. To właśnie ze świątecznymi zestawami do kilkudziesięciu rodzin trafili żorscy przedstawiciele służb. Rodziny wytypowane zostały przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach oraz żorskich dzielnicowych.

- Życzymy, by w ich domach, prócz ozdób i lampek na świątecznych drzewkach na twarzach mieszkańców na stałe zawitał uśmiech - przekazują żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również