Wiadomości z Żor

W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Żory otrzymają 25 mln zł

  • Dodano: 2023-10-13 11:15

Żory z dofinansowaniem w ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. 25 mln zł na inwestycje, przebudowę dróg lokalnych i poprawę bezpieczeństwa.

Rządowe dofinansowanie na inwestycje w Żorach

W ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Miasto Żory otrzyma łącznie 25 mln zł. Środki te przeznaczone zostaną na realizację trzech zadań: 

  • Poprawa dostępności terenów inwestycyjnych w mieście Żory - 8 mln zł,
  • Budowa i przebudowa dróg lokalnych w dzielnicy Rogoźna w mieście Żory - 15 mln zł,
  • Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w centralnej części miasta Żory - 2 mln zł.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych

Łącznie w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (RPIS) blisko 26 mld zł trafi do samorządów w całej Polsce. Środki te zostaną przeznaczone na prawie 5 tys. inwestycji w tym m.in. remont dróg, budowę przedszkoli i montaż oświetlenia przy przejściach dla pieszych.

– Mam dzisiaj ogromną przyjemność przedstawić wyniki kolejnego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych. Tego programu, który na przestrzeni ostatnich kilku lat zmienił krajobraz naszych miast, miasteczek, wsi w sposób nie do poznania. Wśród tych inwestycji mamy te inwestycje blisko ludzi, które zmieniają życie mieszkańców w każdej miejscowości, w każdej gminie w Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

O wsparcie inwestycji samorządy mogły ubiegać się w dniach od 20 lipca do 16 sierpnia br. Każdy  z nich mógł złożyć maksymalnie trzy wnioski o innej wartości dofinansowania: nie większej niż 2 mln zł, nie większej niż 8 mln zł i nie większej niż 30 mln zł. Dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa wyniesie od 80 proc. nawet do 95 proc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również