Wiadomości z Żor

W Parku Cegielnia będzie bezpieczniej

  • Dodano: 2019-06-17 08:15, aktualizacja: 2019-06-17 08:22

Już niedługo z toru rolkowego i boiska do gry w bule będzie można bezpiecznie korzystać także po zmroku. Trwa budowa oświetlenia.

Park Cegielnia to żorskie centrum aktywności gdzie mamy m.in. skate park, siłownię, tor rolkowy, boisko do gry w bule. Wielokrotnie jednak korzystający zwracali uwagę na słabe doświetlenie toru rolkowego. Urząd Miasta zaadresował w końcu te prośby przeznaczając ponad 212 tysięcy złotych na budowę oświetlenia.

„Budowa oświetlenia pozwoli w pełni wykorzystać atrakcje Parku Cegielnia, także po zmroku. Przede wszystkim wpłynie jednak na poprawę bezpieczeństwa użytkowników toru.” – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Na całej długości toru rolkowego zamontowane zostaną w sumie 42 słupy z nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi LED. W ramach tej inwestycji doświetlone zostanie także boisko do gry w bule. Zamiast istniejącego słupa oświetleniowego tuż obok boiska zabudowany zostanie nowy, 10-metrowy słup z dwoma naświetlaczami LED. Prace według planów potrwają do końca lipca.

Przypominamy, że w tym czasie korzystanie z toru rolkowego może być utrudnione.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • aga

    wreszcie! od lat już ludzie o to prosili

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.