Wiadomości z Żor

W minionym miesiącu policjanci odnotowali największą liczbę przekroczeń prędkości

  • Dodano: 2020-05-13 08:30, aktualizacja: 2020-05-12 09:02

Kwiecień był miesiącem, w którym policjanci śląskiej drogówki odnotowali największą liczbę przekroczeń dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W 455 przypadkach kierowcy przekroczyli tę prędkość o 50 km/h. Ostrzegamy, mundurowi w sposób szczególny reagują na drastyczne przekraczanie limitów prędkości!

Pomimo obostrzeń oraz regulacji związanych z obowiązującym stanem epidemii, policjanci bezustannie wykonują swoje obowiązki, dbając również o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mniejszy ruch na głównych, jak i tych mniej uczęszczanych trasach, a co za tym idzie więcej przestrzeni na drogach zachęcają niektórych kierowców do szybszej jazdy.


Coraz częściej dochodzi do łamania przepisów

Na urządzeniach wykorzystywanych w służbie przez mundurowych zarejestrowano w ostatnim czasie kilka bardzo drastycznych przekroczeń prędkości. Co zatrważające, dzieje się tak bardzo często w miejscach, gdzie ze względu na bezpieczeństwo pieszych oraz infrastrukturę drogową, obowiązują tam szczególne ograniczenia.


Policjanci patrolujący drogi województwa śląskiego, tylko w samym kwietniu ujawnili 455 przypadków przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy. Niestety, ponad dwukrotnie pobity został dotychczasowy „niechlubny rekord”, kiedy to w październiku ubiegłego roku doszło do 217 tego typu przekroczeń.

Starcie rozpędzonego do 100 km/h pojazdu w mieście z pieszym czy rowerzystą nie daje żadnych szans na przeżycie tym ostatnim. Zważywszy na fakt, że nieodpowiedzialne zachowanie jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach, policjanci ponownie apelują o rozwagę. Nawet najwyższa kara dla pirata drogowego nie jest w stanie przywrócić życia ofierze wypadku.

Oprócz policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo przemieszczając się śląskimi drogami oznakowanymi radiowozami, funkcjonuje także specjalna grupa SPEED. Stróże prawa wchodzący w jej skład poruszają się nieoznakowanymi radiowozami po to, by z jeszcze większą skutecznością poskromić zapędy drogowych piratów. Przypominamy, że spotkanie z mundurowymi może się skończyć dużo dotkliwszymi konsekwencjami niż mandat. Zatem ponownie apelujemy o zachowanie rozsądku za kierownicą i uświadomienie sobie, że wsiadając do samochodu jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również