Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

W lutym poznamy najemców nowych mieszkań czynszowych! Można jeszcze złożyć ankietę

 • Dodano: 2018-01-04 08:15, aktualizacja: 2018-01-03 10:08

Trwa realizacja jednej z największych inwestycji ostatnich lat w naszym mieście, czyli budowa mieszkań czynszowych w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”.

Już w lutym spośród wszystkich zainteresowanych osób wybrane zostaną te, które zamieszkają w powstających budynkach. Chętni mogą jeszcze się zgłaszać, należy się jednak pospieszyć, ponieważ termin składania ankiet mija 15 stycznia! Oddanie do użytku pierwszych mieszkań planowane jest na jesień 2018 r.

Rozpoczyna się proces przydziału mieszkań powstających w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”. - Program nie jest nastawiony na zysk, a jego celem jest stworzenie dobrych warunków do zamieszkania w Żorach. Inwestycja stanowi element programu rozwoju miasta - mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Osoby, które są zainteresowane zamieszkaniem w jednym z powstających budynków a nie zgłosiły się do programu „Z przyszłością w Żorach” mogą nadal złożyć odpowiednią ankietę w terminie do 15 stycznia 2018 roku. Ankiety przesłane po tym terminie będą  uczestniczyły w następnych etapach ustalania kolejności prawa do wyboru mieszkań, które zaplanowano w przyszłości. Ankietę można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Budynków Miejskich.

Wszyscy zainteresowani, którzy już wcześniej złożyli ankietę powinni natomiast do 15 stycznia 2018 r. potwierdzić chęć udziału w programie. Do każdej takiej osoby zostanie wysłana wiadomość e-mail z adresu zprzyszlosciawzorach@zbmzory.pl, w treści której znajdzie się przekierowanie do specjalnego formularza, pozwalającego na potwierdzenie udziału w programie „Z przyszłością w Żorach”. W formularzu obowiązkowo należy podać swoje aktualne dane osobowe i kontaktowe  tj. imię i nazwisko, PESEL, nazwę i nr dokumentu tożsamości, adres zamieszkania, e-mail, nr telefonu oraz zapoznać się z pouczeniami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

Swój udział w programie można również potwierdzić odwiedzając siedzibę Zarządu Budynków Miejskich w Żorach, mieszczącą się przy al. Wojska Polskiego 4a, pokój nr 7.

Po potwierdzeniu zainteresowane osoby otrzymają informację o nadanym im numerze, który będzie brał udział w ustalaniu kolejności prawa do wyboru mieszkań. Odbędzie się ono w sobotę 24 lutego 2018 r. o godzinie 9:00 w hali sportowej MOSIR Żory, przy ul. Folwareckiej 10. Wstęp będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób.

Według ustalonej kolejności numerów przypisane do nich osoby będą zapraszane do siedziby ZBM w Żorach w wyznaczonym terminie, począwszy od 5 marca 2018 roku. Podczas wizyty będą mogły wybrać dla siebie mieszkanie czynszowe.

Wszelkie informacje na temat programu „Z przyszłością w Żorach” umieszczane będą na stronach internetowych www.zory.pl oraz www.zbmzory.pl. Telefony kontaktowe w ZBM: 512 612 564 oraz   514 282 626.

WAŻNE TERMINY

 • 15 stycznia 2018 r.  – ostateczny termin składania ankiet dla osób zainteresowanych wynajmem mieszkania,
 • 15 stycznia 2018 r. – potwierdzenie udziału w programie przez osoby, które już wcześniej złożyły ankiety
 • 24 lutego 2018 r. – publiczne ustalanie kolejności prawa do wyboru mieszkań z programu „Z przyszłością w Żorach”

Najczęściej zadawane pytania dot. programu oraz odpowiedzi

Następna informacja

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Magda

  Ludzie co wy chcecie wejść i tylko kapelusz zawiesić,cieszcie się że jest taki program,że mieszkania będą.Mi się też nie przelewa,ale po trochu i mieszkanie się urządzi.

 • Asia

  Czemu nic nie pisza ze mieszkania beda w stanie surowym !!!

 • Asia

  Czemu nic nie pisza ze mieszkania beda w stanie surowym !!!

 • Młody Żorzanin

  I jeszcze nowe samochody ze dwa to byście byli może zadowoleni co wy jeszcze chcecie ludzie

 • Żorek

  Właśnie teraz doczytałem. A niby to mieszkania dla rodzin z dziećmi... Itd. Nie dość, że dostanie człowiek mieszkanie od "miasta", to jeszcze musi je sobie wykończyć... Szkoda, że nie jest to wzorem Gliwic. ZBM daje mieszkanie wykończone: gładzie, kafle, panele, drzwi wewnętrzne. Meblujesz - mieszkasz. Ciekawe ile ludzi będzie stać na wykończenie mieszkania...

 • Żorek

  To prawda, że mieszkania będą w stanie surowym? Do najemcy należeć będzie zrobienie gładzi, paneli podłogowych, glazury, itp.?

 • Znawca

  Tak

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.