Wiadomości z Żor

Uroczyste obchody święta policji w Żorach

  • Dodano: 2022-07-06 10:45

W Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego przy Urzędzie Miasta w Żorach odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Podczas tegorocznej akademii policjanci tradycyjnie odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z okazji przypadającego święta Policji akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny otrzymało 48 żorskich policjantów.

Święto mundurowych

W poniedziałek w żorskim magistracie odbyła się uroczystość związana tegorocznym świętem mundurowych. W akademii, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji, uczestniczył insp. Mariusz Krzystyniak - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, zaproszeni goście, kierownictwo oraz policjanci Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Awanse na wyższe stopnie policyjne odebrało łącznie 48 funkcjonariuszy, z czego 3 na stopień podinspektora, 1 na stopień aspiranta sztabowego, 3 na starszego aspiranta, 7 na stopień aspiranta, 9 na stopień młodszego aspiranta, 8 na sierżanta sztabowego, 7 na starszego sierżanta, 3 na sierżanta oraz 7 na stopień starszego posterunkowego.

W ramach okolicznościowych przemówień głos zabrał mł.insp. Mariusz Klepek Komendant Miejski Policji w Żorach, który nawiązał w swoim przemówieniu do historii górnego śląska, w tym działań zmierzających do przyłączenia tych ziem do Polski po zakończeniu I Wojny Światowej oraz autonomicznej Policji Województwa Śląskiego, której w tym roku obchodzimy okrągłą setną rocznicę utworzenia.

Następnie swoje przemówienia wygłosili: Wojciech Kałuża Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha Prezydent Miasta Żory oraz insp. Mariusz Krzystyniak - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, złożył podziękowania, gratulacje i życzenia wszystkim miejscowym policjantom, pracownikom cywilnym oraz ich rodzinom.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Rodzinom policjantów natomiast dziękujemy za zrozumienie i wsparcie każdego dnia, gdy stawiamy czoła trudom naszej służby w posłudze mieszkańcom Żor.

Na koniec spotkania swoje gratulacje złożyli również pozostali uczestnicy spotkania, w tym Komendanci Miejscy/Powiatowi Policji w Jastrzębiu-Zdroju, Mikołowie, Rybniku, a także byli Komendanci Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również