Wiadomości z Żor

Uroczysta Gala Patriotyczna w żorskim Domu Kultury

  • Dodano: 2018-05-10 11:30

Piękne piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej zaprezentowali podczas uroczystej gali laureaci konkursów z cyklu „Majowe Święta”.

Na gali, która odbyła się 8 maja w Domu Kultury, wystąpili niektórzy laureaci VI edycji konkursów Poezji i Prozy oraz Piosenki Patriotycznej. Wśród nagrodzonych znalazły się zarówno przedszkolaki, jak i młodzież. Część z nich zaprezentowała piosenki poświęcone tematyce patriotycznej – śpiewane solo lub w zespołach, pozostali wyrecytowali piękne wiersze.

Nagrody dla laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczył Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta Żory Jolanta Hrycak.

Konkursy pt. „Majowe Święta w pieśni, poezji, prozie i sztukach plastycznych” zorganizowało i przeprowadziło Centrum Edukacji Regionalnej. Udział w konkursach jest okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji regionalnej i narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym, wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez aktywność artystyczną. Konkursy są okazją do przywrócenia pamięci narodowej, promowania polskich pieśni patriotycznych oraz pielęgnowania historii Polski i naszego regionu.

Uroczystej gali towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac plastycznych. Obecnie można oddać głosy w ramach Nagrody Publiczności. Więcej informacji można znaleźć >tutaj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również