Wiadomości z Żor

Ukradł samochód z złomowiska i próbował ukraść 12 tys. złotych

  • Dodano: 2019-03-11 12:30

Wypatrzył na złomowisku samochód i go ukradł. Usiłował ukraść też narzędzia warte 12 tys. złotych, ale nie zdążył po nie wrócić.

Kiedy policjanci odnaleźli skradziony pojazd, mężczyzna ze skruchą sam zgłosił się do komendy.

36-letni mieszkaniec Żor usłyszał zarzuty za kradzież samochodu i usiłowanie kradzieży narzędzi

Mężczyzna w nocy z piątku na sobotę przejeżdżąjąc obok złomowiska zauważył stojący na nim samochód m-ki Rover. Nie zastanawiając się ani chwili porzucił w krzakach swój jednoślad, wtargnął na teren posesji i wykorzystując fakt pozostawienia kluczyków w stacyjce pojazdu odjechał nim. Zanim jednak to zrobił przygotował sobie pod płotem narzędzia, po które miał zamiar wrócić...

Kiedy tylko policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży natychmiast sprawdzili pobliskie okolice i wkrótce w dzielnicy Rój odnaleźli pojazd. Niebawem też znalazł się sprawca kradzieży, który sam skruszony przyszedł do komendy. Mężczyzna wyjaśnił, że ukradł samochód gdyż zamarzył o nim, a sam pojazdu nie posiada, niestety nie posiada też ani uprawnień do kierowania nim.

36-latek odpowie teraz za usiłowanie kradzieży i kradzież wartego 3 tys. złotych pojazdu. Póki co wyraził żal i skruchę, a także złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również