Wiadomości z Żor

Ukradł chorej matce pieniądze z kieszeni. 74-latka zadzwoniła na policję

  • Dodano: 2022-02-17 08:30, aktualizacja: 2022-02-17 08:56

W miniony wtorek po godzinie 13:00 do żorskich policjantów zadzwoniła matka z prośbą o interwencję, w związku z kradzieżą w jej mieszkaniu. Zauważyła, że z kieszeni kurtki zniknęło jej 50 zł, a sprawca jej jest bardzo dobrze znany.

Syn ukradł 74-letniej matce 50 zł

We wtorek 15 lutego po godzinie 13:00 do dyżurnego zadzwoniła kobieta, która prosiła o interwencję w miejscu zamieszkania, gdyż bliska osoba ukradła jej pieniądze. Po przyjeździe policjantów na miejsce okazało się, że nie jest to wybryk nastolatka.

Złodziejem okazał się 40-letni syn, który wykorzystał nieuwagę 74-latki i jej problemy z poruszaniem się, aby z wiszącej na wieszaku kurtki ukraść pieniądze. Choć kwota nie była wysoka, to dla kobiety takie zachowanie było nie do przyjęcia i zażądała ścigania sprawcy.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 119 Kodeksu Wykroczeń kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, a jeżeli sprawca czynu dopuścił się na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również