Wiadomości z Żor

Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

  • Dodano: 2021-05-28 08:00, aktualizacja: 2021-05-28 08:06

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej trzech mężczyzn, za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości przed sądem odpowie 36-letni mieszkaniec Żor.

Świadkowie widząc, jak mężczyzna porusza się „zygzakiem” i ma problem z zaparkowaniem pojazdu natychmiast zareagowali, odebrali kierowcy kluczyki i wezwali policjantów.

Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek ma blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 16.00 na Alei Jana Pawła II. Troje świadków zauważyło,  jak przed lokal gastronomiczny podjeżdża kierowca citroena, który ma problem z zachowaniem prostego toru jazdy, a nadto poważny problem z zaparkowaniem samochodu.

Nie zastanawiając się długo mężczyźni ruszyli w jego stronę i od razu wyczuli woń alkoholu. Chwilę później zabrali mu kluczyki, zadzwonili na numer alarmowy i oczekiwali na przyjazd patrolu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i poddali badaniu na alkomacie

Urządzenie wykazało, że 36-latek ma prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca stracił już prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i czasowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Na szczególną pochwałę zasługuje postawa trzech mieszkańców Żor, którzy przyczynili się do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy. To dzięki nim 36-latek nie pojechał w dalszą podróż i nie stworzył poważnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują o rozsądek za kółkiem i przypominają główną zasadę: jeśli piłeś - NIE JEDŹ!

Tylko  w środę poza 36-latkiem w ich ręce wpadło dwóch pijanych rowerzystów. Jeden z nich, z wynikiem sięgającym blisko 3 promile jechał na jednośladzie ulicą Leśną. Drugi został przyłapany na osiedlu Gwarków, a badanie wykazało u niego 2,5 promila.

Policjanci zatrzymali też do kontroli kierowcę, który jak się okazało nie powinien w ogóle wsiadać za kółko, gdyż tarnogórski sąd zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a Starosta Powiatowy w Mikołowie cofnął uprawnienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.