Wiadomości z Żor

Tytuł "Miasto Bezpiecznych Rowerzystów 2021" dla Żor

  • Dodano: 2022-12-12 10:30

Podczas IV Ogólnopolskiego Konwentu pt. „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, który odbył się w dniach 27-28 października br. w Warszawie nasze miasto zostało uhonorowane tytułem „Miasto Bezpiecznych Rowerzystów 2021”.

Wyróżnienie dla Żor

W ramach ogólnopolskiego programu „Bądź bezpieczny na drodze” Fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji na podstawie danych dotyczących wypadków drogowych oraz ich skutków zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWIK), wytypowała Gminę Miejską Żory jako miejską jednostkę administracyjną, na terenie której w 2021 roku odnotowano w kolejności – najniższą liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków z udziałem rowerzystów.  W związku z tym Żory uhonorowane zostały okolicznościowym grawertonem z tytułem uznaniowym „Miasto Bezpiecznych Rowerzystów 2021”.

Wyróżnienie w imieniu Prezydenta Miasta Żory Waldemara Sochy odebrał Marek Skowron, Główny Specjalista ds. Projektów Strategicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również