Wiadomości z Żor

Tymczasowy areszt za kilkadziesiąt kradzieży

  • Dodano: 2018-04-26 12:30

Wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował na 3 miesiące 32-letniego złodzieja sklepowego, który z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania.

Mężczyzna przez ostatnie kilka miesięcy ukradł blisko setkę opakowań kawy, hurtowe ilości słodyczy i litry markowych alkoholi. 41 czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

32-latek z Żor od grudnia ubiegłego roku spędzał sen z powiek sprzedawcom miejscowych sieciówek. Niemalże każdego dnia odwiedzał sklepy i kradł z nich głównie kawę, słodycze i alkohol. W sumie przez niespełna 5 miesięcy wyniósł ze sklepów blisko 100 opakowań kawy, 200 tabliczek czekolady, inne wyroby cukiernicze, kilkanaście butelek alkoholu, ale także żywność, odzież, buty, czy artkuły przemysłowe. Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania choć wcześniej karany był za podobne czyny.

Uporczywy złodziej ostatniej kradzieży dokonał w miniony wtorek, a jego przestępczym łupem padło 19 opakowań kawy. Śledczy wyliczyli, że 32-letni złodziej nakradł łącznie na blisko 7 tys. złotych.

Wczoraj mężczyna stanął przed sądem i został tymczasowo aresztowany. Śledczy i sędzia byli zgodni co do tego, że zastosowanie środka izolacyjnego wobec 32-latka uzasadnia nie tylko charakter i natężenie popełnianych przez niego czynów, ale i brak stałego i czasowego miejsca zamieszkania, czy fakt działania przez sprawcę w warunkach powrotu do przestępstwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również