Wiadomości z Żor

Tydzień Godnego Porodu również w Żorach! Sprawdź program

  • Dodano: 2023-05-08 09:30

Fundacja "Rodzić po Ludzku" po raz trzeci organizuje Tydzień Godnego Porodu - ogólnopolski cykl wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka. Tegoroczny Tydzień odbędzie się pod hasłem: „O wadze pierwszego kontaktu”.

Przed nami "Tydzień Godnego Porodu"

W kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce odbędzie się kilkaset bezpłatnych wydarzeń o tym, jak ważny jest pierwszy kontakt skóra do skóry tuż po porodzie. Do organizacji wydarzeń Fundacja zaprasza położne, doule, instruktorki szkół rodzenia, promotorki karmienia piersią, doradczynie laktacyjne, doradczynie chustonoszenia i i inne osoby, którym bliska jest idea „rodzenia po ludzku”.

W Żorach zajęcia odbędą się na Dworcu Kolejowym przy ul. Dworcowej 3 w dniach 14-20 maja 2023 r. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Plan wydarzeń:

Niedziela 14 maja godz. 16:00-19:00 - O wadze pierwszego kontaktu - Justyna Jakubowska - położna w Miejskim Szpitalu w Żorach.

Wtorek 16 maja godz. 17:00-19:00 - Naturalne metody łagodzenia bólu porodowego. Świadome przygotowanie do porodu i połogu - ćw. praktyczne - Mirela Hejnoł-Myśliwiec - fizjoterapeutka, psycholożka.

Piątek 19 maja godz. 10:00-12:00 - Warsztaty chustowania dla kobiet w ciąży i mam z małymi dziećmi - Anna Gabryszewska - doradczyni Akademii Noszenia Dzieci w chustach (obowiązkowe zapisy sms 783 329 686).

Piątek 19 maja godz. 17:00-19:00 - Rola naturalnych sposób pielęgnacji dziecka oraz techniki budowania z nim emocjonalnej więzi, chustonoszenia, masaż, co-sleeping, zasady noszenia wspierające rozwój ruchowy dziecka - Mirela Hejnoł-Myśliwiec - fizjoterapeutka, psycholożka.

Tydzień Godnego Porodu również w Żorach! Sprawdź program

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również