Wiadomości z Żor

Trzy szczęśliwe finały poszukiwań

  • Dodano: 2022-07-12 09:45

Tylko w ciągu kilku dni udało się odnaleźć 3 zaginione osoby. W tych wszystkich sytuacjach ważną rolę odegrała dobrze przekazana informacja i współpraca z Policją. Obserwujmy swoich najbliższych i dbajmy o ich bezpieczeństwo.

Do pierwszego zgłoszenia doszło w piątek przed godziną 22:00

Zgłaszająca siostra 16-latki poinformowała dyżurnego żorskiej Policji, iż jej młodsza siostra wyszła z domu przed godziną 15:00 i nadal nie wróciła do domu. Żorscy kryminalny nie czekali ani chwili i już po niespełna 2 godzinach od zgłoszenia zlokalizowali nastolatkę i przekazali w ręce rodziny.

Kolejnego dnia tj. w sobotę, również przed 22:00 do mundurowych zgłosiła się matka 13-letniej dziewczynki. Kobieta oświadczyła, iż jej córka po kłótni uciekła z domu. Z dziewczynką nie było żadnego kontaktu, gdyż ta pozostawiła swój telefon w domu. Około 2 w nocy policjanci zauważyli dziewczynkę w rejonie Żorskiego Centrum Przesiadkowego, a następnie przekazali pod opiekę rodziców.

Wczoraj, około godziny 9:00 policjanci otrzymali informację, iż 69-letni mężczyzna, cierpiący na zaniki pamięci wyszedł wczoraj z domu do sklepu i do dzisiaj nie powrócił. Stróże prawa od razu rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Około godziny 11:00, po nocy spędzonej nad stawem mężczyzna sam wrócił do miejsca zamieszkania.

Na szczęście w opisywanych przypadkach wszystko dobrze się skończyło. Rozmawiajmy ze swoimi najbliższymi i bądźmy wrażliwi na to, co się z nimi dzieje. Pamiętajmy, że o pomoc zawsze można zgłosić się do Policji lub instytucji oferujących pomoc i wsparcie psychologiczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również