Wiadomości z Żor

Trwają konsultacje społeczne „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”

  • Dodano: 2020-12-18 07:30, aktualizacja: 2020-12-18 07:45

Serdecznie zapraszamy do wyrażania opinii oraz zgłaszania swoich propozycji i pomysłów dotyczących projektu dokumentu pn. „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”.

Swoje uwagi można przesyłać do 4 stycznia 2021 r. drogą elektroniczną do Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, e-mail: sir@um.zory.pl.

Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do zapoznania się z opracowanym projektem „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”

Celem tego dokumentu jest – jak wskazuje tytuł - stworzenie warunków do rozwoju szeroko rozumianej elektromobilności w naszej gminie, a co za tym idzie realizacja wizji rozwoju miasta, w którym jest czyste powietrze, zmniejszony hałas i po którym mieszkańcy miasta i osoby przyjezdne poruszają się bezpiecznie, szybko i wygodnie. Określona w dokumencie wizja wynika z diagnozy obecnej kondycji środowiska (stan jakości powietrza, przekroczenia w emisji hałasu), przestrzeni miejskiej i infrastruktury transportowej Żor, a także zachowań komunikacyjnych mieszkańców.

Liczymy na to, że strategia przełoży się na wzrost popularności pojazdów elektrycznych oraz większe zainteresowanie społeczne rozwojem branży elektromobilności oraz  intensyfikację wdrażania rozwiązań smart city w zarządzaniu miastem i jego przestrzenią. Mamy nadzieję, że działania zapisane w dokumencie realnie wpłyną na poprawę stanu środowiska, w szczególności na jakość powietrza i obniżenie poziomu hałasu, których źródłem jest transport.

Warto podkreślić, iż trwające konsultacje społeczne są kolejnym etapem włączania mieszkańców w proces tworzenia niniejszego dokumentu. W ramach dotychczasowych prac nad strategią przeprowadzone zostało badanie ankietowe oraz zorganizowane zostały spotkania informacyjno-konsultacyjne z mieszkańcami Żor (a także osobami tutaj pracującymi czy uczącymi się bądź odwiedzającymi miasto ze względu na jego funkcje społeczno-gospodarcze) oraz z uczniami żorskich szkół ponadpodstawowych. Podczas spotkań przedstawiona została idea rozwoju elektromobilności w mieście. Wzrastająca świadomość mieszkańców w tym zakresie z pewnością może przyczynić się do budowania lokalnej koalicji na rzecz rozwoju tego obszaru.

Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory

Trwają konsultacje społeczne „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również