Wiadomości z Żor

Tężnia solankowa zaprasza mieszkańców! Wielkie otwarcie już 8 czerwca

  • Dodano: 2023-05-29 09:30

Imponuje swoimi rozmiarami i zachwyca nietuzinkowym wyglądem – nowa tężnia solankowa z pewnością przyciągnie do Parku Cegielnia tłumy żorzan i gości z innych miast. Wielkie otwarcie tężni, z licznymi atrakcjami towarzyszącymi już wkrótce!

Otwarcie nowej tężni w Parku Cegielnia

Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na 8 czerwca o  godz. 14:00 i choć największą atrakcją dla odwiedzających będzie z pewnością możliwość skorzystania z nowej tężni, to przygotowano także wiele dodatkowych niespodzianek. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentują kuglarze, mim i żywe rzeźby. Dla dzieci przygotowano gigantyczne bańki mydlane, bezpłatne dmuchańce oraz ciekawy program animacji, a dla dorosłych m.in. zajęcia relaksacyjne. Będą też pokazy tańca w wykonaniu „Reaktywacji” Żory, pokazy modeli latających z modelarni MOSiR Żory oraz pokazy pierwszej pomocy.

Otwarcie tężni połączono z Piknikiem z okazji 100-lecia Koła Pszczelarzy w Żorach. Dlatego też obok nowego obiektu pojawią się liczne „pszczelarskie” stoiska, w tym m.in. ul pokazowy, ul edukacyjny, produkty pszczele, degustacje miodów, warsztaty wyrabianie świec czy darmowe sadzonki roślin miododajnych.

Przypomnijmy, że żorska tężnia znajduje się w Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej. Ma kształt okręgu o średnicy aż 30 metrów i wysokość 7 metrów. Na koronie tężni znajduje się ścieżka spacerowa, z której roztacza się piękny widok na okolicę. W sercu tężni będzie można nie tylko zrelaksować się wdychając solankową mgiełkę, ale również podziwiać multimedialną fontannę, która zapewni efekty świetlne i dźwiękowe. Efekt zdrowotny zapewni oryginalna solanka z Zabłocia, o największej na świecie zawartości jodu.

Tężnia solankowa powstała w ramach przebudowy Parku Staromiejskiego przy ul. Rybnickiej, która jest częścią projektu pn. „Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach”. Zadanie było finansowane w ramach pożyczki rewitalizacyjnej na realizację projektu inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Tężnia solankowa zaprasza mieszkańców! Wielkie otwarcie już 8 czerwca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również