Wiadomości z Żor

Szybsze testy na koronawirusa dla mieszkańców Żor. Miasto opłaca pracę wymazobusu

  • Dodano: 2020-04-16 08:15, aktualizacja: 2020-04-16 08:27

Z inicjatywy władz miasta Żory w naszym regionie już od 6 kwietnia pracuje specjalny wymazobus, którego załoga pobiera próbki do badań od mieszkańców, oczekujących na test na obecność koronawirusa.

Ponieważ liczba mieszkańców oczekujących na wykonanie testu na obecność koronawirusa ciągle rośnie, władze miasta Żory w porozumieniu z władzami Raciborza zdecydowały o zawarciu umowy na pobieranie próbek od mieszkańców przebywających w izolacji oraz w kwarantannie, z wykorzystaniem specjalistycznego, mobilnego wymazobusu. Z usług świadczonych przez firmę „Life – ratownictwo medyczne” korzystają wspólnie Miasto Żory, Miasto Racibórz, Powiat Raciborski, Miasto Rybnik oraz Powiat Rybnicki.

Dzięki obecności w Żorach mobilnego wymazobusu skraca się czas oczekiwania na badanie dla tych osób, które czekają na wykonanie testu zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych. Pracownicy wymazobusu, czyli ratownik medyczny i pielęgniarka pobierają próbki codziennie. W naszym mieście jednego dnia jest to od kilku do około dwudziestu próbek – mówi Daniel Wawrzyczek, Zastępca Prezydenta Miasta Żory - jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.