Wiadomości z Żor

Sześć nowych hotspotów w Żorach!

  • Dodano: 2022-03-24 12:00

Dzięki środkom z Unii Europejskiej mieszkańcy Żor oraz goście z innych miejscowości mogą bezpłatnie korzystać z Internetu z aż sześciu nowych hotspotów.

W Żorach powstały kolejne punkty, w których można bezpłatnie skorzystać z Internetu

Bon pozyskany przez Gminę Miejską Żory z funduszy europejskich w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – WiFi4EU w wysokości 15 000,00 euro pozwolił na sfinansowanie zakupu sprzętu i instalację nowych hotspotów Wi-Fi. Znajdują się one w siedzibie Urzędu Miasta Żory przy Alei Wojska Polskiego 25, a także w często odwiedzanych punktach naszego miasta: Parku Piaskownia przy ul. Bocznej, Parku Staromiejskim przy ul. Rybnickiej, Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej oraz przy budynkach hali MOSiR Żory przy ul. Folwareckiej oraz Urzędu Miasta Żory (Aleja Wojska Polskiego 25 i Rynek 9).

Punkty Wi-Fi powstały dzięki środkom z Unii Europejskiej, natomiast za finansowanie Internetu oraz konserwację zakupionego w ramach projektu sprzętu, tak by zapewnić bezpłatny dostęp do Wi-Fi przez okres co najmniej trzech lat, odpowiada Gmina Miejska Żory.

Budżet programu WiFi4EU wyniósł 120 mln euro. Za jego pośrednictwem Komisja Europejska propaguje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych – takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również