Wiadomości z Żor

Szczepienia na COVID-19 dla personelu placówek medycznych w żorskim szpitalu

  • Dodano: 2020-12-16 07:30, aktualizacja: 2021-02-02 14:40

Szpital Miejski w Żorach znalazł się na liście tzw. szpitali węzłowych, co oznacza, że będzie w nim szczepiony przeciw COVID-19 personel medyczny i niemedyczny.

Szpitale węzłowe zaszczepią nie tylko swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Szczepieniami zostaną objęci lekarze, lekarze dentyści, felczerzy, pielęgniarki, położne, pozostałe zawody medyczne, personel administracyjny i pomocniczy pracujący w podmiotach wykonujących działalność leczniczą a także w aptekach.

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym. Osoby takie powinny  zadeklarować do 20 grudnia, za pośrednictwem pracodawcy lub samodzielnie, chęć zaszczepienia się w Szpitalu Miejskim w Żorach.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, pesel oraz oznaczenie „pracownik medyczny / niemedyczny”  należy przesyłać na adres: szczepienia@mzoz.zory.pl. Osoba wyrażająca chęć szczepienia powinna wraz ze swoimi danymi osobowymi przekazać zgodę na ich przetwarzanie przez MZOZ w Żorach Sp. z o.o. w procesie organizacji i  realizacji szczepień.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Priorytety szczepień dla kolejnych grup obywateli

Etap zero: pracownicy sektora ochrony zdrowia

Etap pierwszy: pensjonariusze DPS i ZOL;  osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych; służby mundurowe; nauczyciele

Etap drugi: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi;  osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa

Etap trzeci: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń; powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej

Szczepienia na COVID-19 dla personelu placówek medycznych  w żorskim szpitalu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również