Wiadomości z Żor

Szansa na dofinansowanie dla firmy z branży turystycznej lub gastronomicznej

  • Dodano: 2021-04-20 08:30, aktualizacja: 2021-04-20 08:48

Przedsiębiorcy szczególnie dotknięci skutkami pandemii, mogą zdobyć do 500 tys. złotych dotacji w ramach konkursu „Inwestycje w MŚP”. Organizatorem konkursu jest Śląskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Chorzowie.

Od 30 kwietnia do 18 maja przedsiębiorcy z regionu mogą składać wnioski w skierowanym do branży turystycznej konkursie „Inwestycje w MŚP”, którego alokacja wynosi 76 mln złotych

Kwota dofinansowania przewidziana w tym naborze wynosi od 50 tys. do 500 tys. złotych, natomiast zakres pomocy sięga 85% kosztów kwalifikowalnych. Dotacje mogą być przeznaczone na nakłady inwestycyjne, przyczyniające się do rozbudowy posiadanych aktywów niezbędnych do utrzymania działalności, podniesienia atrakcyjności oferowanych usług oraz przeprowadzenie prac modernizacyjnych, podwyższających standardy bazy noclegowej czy gastronomicznej.

Adresatami konkursu są przedsiębiorstwa z sektora turystycznego, gastronomii i tzw. przemysłu czasu wolnego. obejmującego działalność związaną z prowadzeniem bazy noclegowej, wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i sportowego, a także działalność dotyczącą organizacji wypoczynku – agencje turystyczne, przewodnicy oraz tzw. turystykę biznesową, związaną z obsługą imprez targowych i kongresów. Dodatkowym kryterium dostępu będzie spadek przychodów o m.in. 50% w 2020 roku, w porównaniu z rokiem 2019. W celu zapewnienia, że udzielona pomoc będzie służyła rozwojowi województwa śląskiego, przedsiębiorstwo musi prowadzić działalność gospodarczą związaną z projektem oraz realizować i utrzymać projekt, na terenie województwa śląskiego.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć w formacie PDF wyłącznie w formie elektronicznej na formularzu wniosku aplikacyjnego utworzonego za pomocą Lokalnego Systemu Informatycznego (LSI 2014) https://lsi.slaskie.pl z wykorzystaniem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP dostępnej pod adresem http://epuap.gov.pl/.

Szczegóły oraz wzory dokumentów dostępne są tutaj: https://www.scp-slask.pl/lsi/nabor/543

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również