Wiadomości z Żor

Świętuj Światowy Dzień Recyklingu. Odbierz zestaw wielorazowych woreczków

  • Dodano: 2024-03-18 10:15

Światowy Dzień Recyklingu obchodzony jest 18 marca, a powstał z myślą o edukacji i promocji w dziedzinie odzyskiwania surowców z odpadów.

Obchody Światowego Dnia Recyklingu w Żorach

Światowy Dzień Recyklingu pierwszy raz obchodzony był w 2018 roku, zaś jego inicjatorem było Global Recykling Foundation. Celem ustanowienia Dnia Recyklingu jest zachowanie sześciu podstawowych zasobów: wody, powietrza, węgla, ropy, gazu ziemnego i minerałów. 18 marca żorzanie będą mogli otrzymać zestaw 2 woreczków na warzywa, owoce lub pieczywo w siedzibach administracji Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Żorach, a także w siedzibie Zarządu Budynków Miejskich w Żorach. Szczegóły akcji dostępne są TUTAJ.

Każdy z nas może włączyć się w proces recyklingu już na etapie segregacji śmieci. Tę prostą zasadę słyszymy na każdym kroku. Od dziecka uczą nas tego w szkole, później temat ten widoczny jest w mediach społecznościowych i środkach masowego przekazu. Na czym on polega? Na najprostszych czynnościach – segregacji - plastik do żółtego, papier do niebieskiego, szkło do zielonego. Jednak nie zawsze ta segregacja jest skuteczna. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie odpady jesteśmy w stanie określić co i gdzie możemy wrzucić. Dlatego też na naszej stronie i w aplikacji Eco Harmonogram znajdziesz specjalną wyszukiwarkę, która pomaga w prawidłowej segregacji śmieci i wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady. Wpisz w wyszukiwarce odpady, które wzbudzają Twoje wątpliwości i dowiedz się, gdzie należy je wyrzucić! Wyszukiwarkę znajdziesz w zakładce: jak segregować odpady oraz aplikacji EcoHarmonogram.

Wracając do idei recyklingu

Recykling to nic innego jak powtórne wykorzystanie odpadów, których wielu z nas uważa za zwykłe śmieci. Dzięki recyklingowi oszczędzamy nie tylko energię, ale przede wszystkim świat jest mniej zanieczyszczony, niektóre odpady można też powtórnie przetworzyć. Oznacza to, że nie wszystko musimy od razu wyrzucać.

Świętuj Światowy Dzień Recyklingu. Odbierz zestaw wielorazowych woreczków / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również