Wiadomości z Żor

Stworzyli ceramiczną odsłonę Żorka Policjanta [FOTO]

  • Dodano: 2024-06-21 09:45

Żorek Policjant już rok temu na stałe zagościł przed budynkiem żorskiej komendy, przypominając o charakterze i roli Policji na rzecz mieszkańców miasta. Właśnie doczekał się swoich ceramicznych braci przygotowanych w pracowni Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty. To również symbol wspólnego działania instytucji na rzecz profilaktyki bezpieczeństwa i tolerancji.

Choć rok szkolny dobiega już końca, a za chwilę zaczną się wakacje, to uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty pracowali „pełną parą”. Utalentowani uczniowie, pod nadzorem wychowawcy klasy przysposabiającej do pracy — magistrem Tymoteuszem Ciastko swój czas poświęcili projektowi Żorka Policjanta.

Figurka Żorka zagościła już rok temu przed wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Żorach i przypominać ma o charakterze roli Policji i służby w na rzecz mieszkańców miasta. Jej wygląd charakteryzuje dodatkowo policyjna czapka z dystynkcjami, tarcza do zatrzymywania pojazdów, a także pas wraz z kaburą na broń.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Żorach inspektora Mariusza Klepka trafiły przepiękne ceramiczne dzieła Żorka Policjanta. Żorki te są wyjątkowe, bo mogą pełnić funkcję lampionu, bądź alternatywnie skarbonki. Choć nie można ich kupić, to z pewnością będzie można wylicytować podczas charytatywnych miejskich akcji.

To nie tylko miejski symbol, nawiązujący do wyjątkowego w skali Europy Święta Ogniowego, które obchodzone jest corocznie w Żorach dla upamiętnienia jednego z najtragiczniejszych pożarów w dziejach Żor z 1702 roku, ale także jako symbol wspólnych działań promujących bezpieczeństwo, krzewienia tolerancji i znak współpracy Miasta Żory z żorskimi instytucjami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również