Wiadomości z Żor

Stwórz projekt figurki Żorka-policjanta i Żorka-rycerza. Na zwycięzców czekają bony!

  • Dodano: 2022-03-04 08:30, aktualizacja: 2022-03-07 07:09

Miasto Żory świętuje 750. urodziny! Z tej okazji ogłaszamy konkurs skierowany do najmłodszych mieszkańców, polegający na zaprojektowaniu nowych figurek maskotki miejskiej – Żorka.

Żorek na straży bezpieczeństwa!

Zwycięskie prace będą stanowiły inspirację dla ostatecznego kształtu figurek, które pojawią się w przestrzeni miejskiej oraz do wydania profilaktycznej książeczki-kolorowanki, której celem będzie nauczenie dzieci zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Zadaniem uczestników konkursu pn. „Żorek na straży bezpieczeństwa” jest wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej postać Żorka w dwóch odsłonach -  jako rycerza oraz policjanta, dbających o bezpieczeństwo mieszkańców Żor. Konieczne jest przedstawienie obu postaci, ale mogą one być przedstawione na jednej lub na dwóch osobnych pracach.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

  • dzieci do 6. roku życia włącznie (rocznik 2016 i młodsze),
  • dzieci w wieku 7 – 9 lat (roczniki 2013 - 2015)
  • dzieci w wieku 10 – 12 lat (roczniki 2010 – 2012)

Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką – płaską lub przestrzenną. Dozwolona jest pomoc osób dorosłych. Gotową pracę należy złożyć wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszeniową do 31 marca 2022 r. w jeden z następujących sposobów:

  • bezpośrednio w biurze podawczym Urzędu Miasta Żory: Rynek 9 lub Aleja Wojska Polskiego 25, 44- 240 Żory  (z dopiskiem „Konkurs: Żorek na straży bezpieczeństwa”),
  • pocztą na adres: Wydział Promocji, Kultury i Sportu, Urząd Miasta Żory, Rynek 9, 44-240 Żory (z dopiskiem „Konkurs: Żorek na straży bezpieczeństwa”).

Nagrodą w konkursie są bony zakupowe do sklepu Decathlon o wartości 300 zł, 200 zł oraz 100 zł. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie dostępnym poniżej.

Organizatorem konkursu jest Wydział Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory oraz Komenda Miejska Policji w Żorach. Komunikaty i informacje dotyczące Konkursu publikowane będą na stronie internetowej www.zory.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również