Wiadomości z Żor

Spotkanie na temat mediacji w żorskim Urzędzie Miasta

  • Dodano: 2019-10-14 10:45

W środę, 16 października o godz. 11.00 w Sali Narad na I piętrze Urzędu Miasta odbędzie się spotkanie edukacyjne, którego tematem będzie mediacja.

Inicjatorami tego wydarzenia są członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA, prowadzącego punkty nieodpłatnej pomocy oraz poradnictwa obywatelskiego.

W ramach prelekcji mediator przybliży informacje na temat instytucji mediacji, jako pozasądowej formy rozwiązywania sporów. Spotkanie edukacyjne to także okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy mediatora. W ramach seminarium, organizatorzy chcieliby zachęcić mieszkańców do rozwiązywania konfliktów w sposób polubowny, bez konieczności wnoszenia sprawy na wokandę sądową.

Wykład jest elementem kampanii informacyjnej na temat mediacji, ponieważ od 2020 r. mediacja będzie usługą świadczoną nieodpłatnie w punktach pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego. Słuchacze uczestniczący w spotkaniu będą mogli zadać mediatorowi pytania, a także otrzymają praktyczny poradnik na temat mediacji, wydany przez stowarzyszenie DOGMA.

Spotkanie na temat mediacji w żorskim Urzędzie Miasta

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.