Wiadomości z Żor

Śmiertelny wypadek w Żorach. 24-latek zginął pod kołami pociągu towarowego

  • Dodano: 2022-10-25 06:00, aktualizacja: 2022-10-24 16:44

W noc z soboty na niedzielę po torowisku w rejonie elektrociepłowni w Żorach spacerował młody mężczyzna, który wpadł wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Pomimo prób resuscytacji krążeniowo-oddechowej 24-latek poniósł śmierć na miejscu. Policja apeluje o rozwagę i unikanie tak ryzykownych zachowań.

24-latek zginął pod kołami pociągu

Około 2.00 w nocy z soboty na niedzielę 22/23 października 2022 r. mundurowi zostali wezwani w rejon ulicy Ogrodowej, gdzie według zgłoszenia miało dojść do potrącenia człowieka. Po przyjeździe na miejsce i rozmowie z maszynistą policjanci rozpoczęli poszukiwania potrąconej przez lokomotywę osoby.

Ponad 150 metrów od miejsca uderzenia, przy torowisku odnaleziony został mężczyzna, wobec którego niezwłocznie podjęto próby reanimacji. Niestety skutki uderzenia przez pociąg okazały się dla 24-latka śmiertelne. Czynności zakończone zostały dopiero po godzinie 6.00 rano.

Apelujemy do wszystkich, aby nie ignorować zagrożenia, jakie niesie za sobą chodzenie po torowisku, a także o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej w rejonie przejazdów. Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno - przekonują funkcjonariusze KMP Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również