Wiadomości z Żor

Śmiertelny wypadek w pracy

  • Dodano: 2018-03-06 12:30

Śledczy z Żor wyjaśniają szczegółowo okoliczności wypadku w zakładzie pracy, do którego doszło wczoraj przed południem na terenie Osin.

Podczas wykonywania prac 52-letni mężczyzna nagle stracił przytomność. Pomimo podjętej przez pracowników i kontunuowanej przez zespół pogotowia ratunkowego resuscytacji zmarł.

Informację o śmiertelnym wypadku w pracy oficer dyżurny żorskiej komendy otrzymał wczoraj przed południem. Natychmiast wysłał na miejsce śledczych i zawiadomił prokuratora. Okazało się, że przed 11.00 na terenie zakładu pracy przytomność stracił 52-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju.

Mężczyzna został znaleziony na stanowisku pracy przez kierownika, który po sprawdzeniu parametrów życiowych wraz z innymi pracownikami przystąpił do resuscytacji. Pomimo tego, że kontynuowali ją przez blisko godzinę wezwani na miejsce ratownicy 52-latek zmarł.

Śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a zakład pracy powiadomił Państwową Inspekcję Pracy. Prokurator zarządził sekcję zwłok, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie co było przyczyną śmierci jastrzębianina.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.