Wiadomości z Żor

Śląskie: zajęta tylko połowa łóżek i 70 proc. respiratorów

  • Dodano: 2020-12-01 06:30, aktualizacja: 2020-12-01 10:17

Blisko 2 tys. wolnych łóżek czekało w poniedziałek na chorych na COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu w woj. śląskim.

Zajęte było 71 proc. miejsc dla najciężej chorych, wymagających podłączenia do respiratora

Od poniedziałku w systemie opieki zdrowotnej funkcjonuje szpital tymczasowy w hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Jak poinformowała w poniedziałek po południu rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, dotąd nie przyjął żadnego pacjenta.

Koordynator jeszcze żadnego tam nie skierował, a to on decyduje w tej kwestii – wyjaśniła.

Według ostatnich danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w sumie w regionie dla chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji przygotowano 3991 łóżek, z czego zajętych jest 1997.

W regionie jest też obecnie 305 łóżek respiratorowych, z czego zajętych – 218

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 421 przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. Najwyższą dotąd liczbę zakażeń potwierdzono 19 listopada – 4377 przypadków.

W związku ze spadkiem liczby zakażeń przekazany w poniedziałek przez spółkę Węglokoks drugi szpital tymczasowy, stworzony w hali na terenie lotniska w Pyrzowicach, na razie będzie pełnił rolę placówki rezerwowej i nie będzie przyjmował chorych. Trzeci planowany szpital tymczasowy w obiekcie sanatoryjnym w Ustroniu na razie pełni funkcję izolatorium.

W sumie w woj. śląskim od początku epidemii do poniedziałku potwierdzono 127 663 przypadki zakażenia koronawirusem. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.