Wiadomości z Żor

Śląskie dobre dla inwestorów

  • Dodano: 2009-12-17 13:00

Już po raz piąty Instytut Badań na Gospodarką Rynkową opublikował ranking atrakcyjności inwestycyjnej województw i podregionów Polski. Kolejny raz na pierwszym miejscu znalazło się województwo śląskie.

Do kryteriów wyznaczających atrakcyjność inwestycyjną zaliczono m.in. dostępność transportową, koszty pracy, rynek zbytu , infrastrukturę gospodarczą i społeczną, bezpieczeństwo i aktywność województw wobec inwestorów. Śląskie jest w krajowej czołówce pod względem zasobów pracy, infrastruktury gospodarczej i społecznej.

"Od paru lat utrzymujemy się na czołowym miejscu w kraju pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Mimo to nie osiadamy na laurach, tylko wciąż staramy się wpływać na inwestorów w taki sposób, by właśnie tu chcieli inwestować. Ważnymi partnerami są dla nas zarówno inwestorzy zagraniczni, jak i krajowi, bo przecież kapitał miejscowy ma to do siebie, że pozostaje na długie lata, co nie zawsze cechuje zagraniczne inwestycje" - podsumował wyniki raportu Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również