Wiadomości z Żor

Ślascy policjanci dbają o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży

  • Dodano: 2019-07-12 11:15

Trwa akcja "Bezpieczne wakacje 2019". Policjanci z województwa śląskiego wspólnie z mundurowymi innych służb dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży.

W tym celu stróże prawa sprawdzają obozy letnie i obozowiska harcerskie, które zorganizowane są w turystycznych regionach naszego województwa. Kontrole te koordynuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Od początku wakacji w garnizonie śląskim zaplanowanych i zgłoszonych zostało blisko 100 obozów harcerskich. Miejsca wypoczynku młodzieży w naszym województwie koncentrują się w najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionach i obejmują takie powiaty, jak: bielski, częstochowski, zawierciański, lubliniecki, cieszyński, jak również żywiecki. Policjanci, wspólnie z przedstawicielami: Państwowej Straży Pożarnej, nadleśnictw, kuratorium oświaty, jak również powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w trakcie trwania obozów sprawdzają, czy wypoczywające na nich dzieci i młodzież są bezpieczne. Podczas spotkań omawiane są m.in. zasady zachowania się nad wodą i terenach przywodnych, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, zasady bezpiecznego poruszania się w trakcie wycieczek górskich, czy też bezpiecznego palenia ognisk. Podczas każdej wizytacji policjanci sprawdzają łączność z organizatorami wypoczynku, infrastrukturę obiektów, drogi ewakuacyjne oraz miejsca grupowania się uczestników obozów w razie ewentualnego wystąpienia zagrożenia. Przekazują również dane teleadresowe najbliższej jednostki policji oraz wskazują możliwości wykorzystania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Działania wpisują się w kampanię MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" i "...nad wodą". 

Przypominamy także, że w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim powstała specjalna interwencyjna infolinia o numerze: 32 20-77-077 którą obsługują pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Można tam kierować zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości w organizacji letniego wypoczynku. 

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem internetowym http://wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego

Bezpieczne wakacje ze śląską drogówką - Kierowników i organizatorów obozów i kolonii zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć przez policjantów z drogówki zachęcamy do kontaktu (kliknij i uzyskaj więcej informacji).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również