Wiadomości z Żor

Siostry z Jastrzębia Zdroju okradały żorskie drogerie

  • Dodano: 2019-04-09 07:30, aktualizacja: 2019-04-08 12:57

Markowe perfumy, warte ponad 8 tysięcy złotych padły łupem dwóch sióstr, mieszkanek Jastrzębia-Zdroju, które kradły na terenie Żor.

Młode kobiety upodobały sobie szczególnie jedną z drogerii, gdzie pojawiały się nawet dwa razy dziennie

Skradziony towar odsprzedawały po symbolicznych cenach, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczały na bieżące wydatki.

Na gorącym uczynku przestępstwa starszą z sióstr, 21-latkę przyłapali w ubiegłym tygodniu pracownicy drogerii. Była to już jej druga wizyta w tym dniu. Kiedy po raz kolejny udało jej się ukraść perfumy przed południem, wróciła do sklepu kilka godzin później i ponownie usiłowała dokonać przestępstwa. Niestety tym razem została ujęta przez ochroniarzy i przekazana w ręce policjantów.

Jak się okazało monitoring zarejestrował wszystkie inne kradzieże dokonane zarówno przez 21-latkę, jak i jej 18-letnią siostrę. Siostry kradły bowiem wspólnie, bądź to w pojedynkę. W sumie tylko przez cztery dni ze sklepu wyniosły w damskich torebkach perfumy warte przeszło 8 tysięcy złotych.

Kryminalni zajmujący się sprawą odzyskali część skradzionego łupu i postawili już pierwsze zarzuty. Siostrom – złodziejkom grozi do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również