Wiadomości z Żor

Seniorze weź udział w wykładzie i zadbaj o swoje zdrowie

  • Dodano: 2019-11-28 11:30

Gdzie najczęściej dochodzi do upadków wśród seniorów i jak im zapobiegać?

Odpowiedź na te, i wiele innych pytań związanych ze zdrowiem osób starszych poznamy podczas wykładu pn. „Zdrowy Senior”.

W ramach kampanii „Zdrowy Senior” już w piątek, 29 listopada odbędzie się otwarty wykład, skierowany w szczególności do seniorów i opiekunów osób starszych. Spotkanie będzie miało miejsce w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych, mieszczącym się na os. Sikorskiego 52 w Żorach i rozpocznie się o godz. 10:30, a potrwa do 11:30.

Wykład ma charakter otwarty i jest bezpłatny. Jego tematem jest „Edukacja zdrowotna w profilaktyce urazów i promocji bezpieczeństwa”. Upadki wśród seniorów to poważny i złożony problem. Podczas godzinnego spotkania, ekspert opowie o najczęstszych przyczynach upadków oraz wytłumaczy, w jaki sposób można zminimalizować ryzyko ich występowania. Uczestnicy wykładu otrzymają praktyczne wskazówki.

„Zdrowy Senior” to kampania informacyjno-promocyjna, realizowana w ramach projektu „Edukacja zdrowotna w profilaktyce urazów i w promocji bezpieczeństwa”. Projekt realizuje NIZP-PZH i finansowany jest z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również