Wiadomości z Żor

Sejmik Śląski wybrał Jakuba Chełstowskiego z PiS na urząd marszałka

  • Dodano: 2018-11-21 13:15

Jakub Chełstowski został wybrany większością głosów radnych śląskiego sejmiku na urząd Marszałka Województwa Śląskiego. Tego jeszcze wczoraj raczej nikt się nie spodziewał, jednak dzisiejsze przejście Wojciecha Kałuży do klubu PiS przeważyło szalę na korzyść Prawa i Sprawiedliwości.

Dwudziestu trzech radnych zagłosowało za Chełstowskim jako marszałkiem, 21 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Jeszcze wczoraj koalicja PO, Nowoczesnej, SLD i PSL podpisała deklarację współpracy, dzięki której mieli mieć przewagę jednego mandatu nad PiS-em. Dzisiaj jednak, przez niespodziewany ruch niedawnego członka Nowoczesnej, Wojciecha Kałuży, to PiS uzyskało niezbędną większość, aby wskazać kolejnego marszałka – został nim właśnie Jakub Chełstowski. Wicemarszałkami zostali Dariusz Starzycki oraz wspomniany Wojciech Kałuża.

Jakub Chełstowski ma 37 lat i dotychczas był radnym w Tychach. Teraz pierwszy raz został wybrany do sejmiku wojewódzkiego. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Towarzystwa Wiedzy Powszechnej na Wydziale Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach. Następnie ukończył studia podyplomowe w Kolegium Zarządzania i Finansów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach podyplomowo ukończył także studia z zakresu zarządzania projektami europejskimi.

Wraz ze zmianą rządów w 2015 roku został sekretarzem Społecznej Rady Sportu przy Ministrze Sportu i Turystyki.

Sejmik Śląski wybrał Jakuba Chełstowskiego z PiS na urząd marszałka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również