Wiadomości z Żor

Samochód dostawczy potrącił 40-latkę. Kobieta trafiła do szpitala

  • Dodano: 2021-12-02 08:30, aktualizacja: 2021-12-02 08:46

Ze złamaniem ręki do szpitala trafiła żorzanka, która w miniony wtorek tuż po opuszczeniu cukierni została potrącona przez samochód dostawczy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność na drogach.

Potrącona 40-latka doznała poważnego urazu

W miniony wtorek 30 listopada, po godzinie 12.00 na ul. Szeptyckiego w Żorach doszło do potrącenia 40-latki, która tuż po opuszczeniu cukierni została uderzona przez cofający pojazd. Jak wstępnie ustalili policjanci, piesza nie zareagowała na okrzyki widzącej całe zdarzenie kobiety, która próbowała ją ostrzec przed niebezpieczeństwem. 30-letni kierujący samochodem dostawczym wykonując manewr cofania, nie zauważył znajdującej się tuż przy tylnym zderzaku samochodu pieszej, którą potrącił. W następstwie tego zdarzenia piesza została zabrana do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego. Jak się później okazało, doznała poważnego urazu.

Przypominamy, iż w myśl art. 23 ust. 3 Prawa o ruchu drogowym kierujący jest przede wszystkim zobowiązany ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym lub jego utrudnienia, a także upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda. Pamiętajmy również, iż w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sonie pomoc innej osoby.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Darek

    Może by tak panowie policjanci zamiast przypominać o prawie wyszli z tej komendy i zaczęli je stosować, codziennie widze jak są parkowane dostawczaki na przejściach, chodnikach, trawnikach, ale nie widzę żadnego patrolu który by reagował

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również