Wiadomości z Żor

Rozpoczęły się prace związane z budową nowych dróg oraz ronda w dzielnicy Rogoźna

  • Dodano: 2023-05-26 08:45, aktualizacja: 2023-05-26 08:50

Kolejne inwestycje drogowe w naszym mieście ruszyły! W Rogoźnej na styku ulic Wodzisławskiej i Rolniczej powstaje nowe rondo. Do ul. Wodzisławskiej wkrótce prowadzić będą dwie nowe drogi!

Inwestycje drogowe w Rogoźnej

Wraz z rondem wybudowana zostanie droga łącząca ul. Wodzisławską z ul. Wileńską. To połączenie znacząco ułatwi komunikację mieszkańcom Osiedla Europejskiego i okolicznych zabudowań. Ponadto powstanie łącznik pomiędzy nowym odcinkiem drogi a ul. Szymanowskiego.

Obecnie przygotowywany jest teren pod budowę nowych dróg. W kolejnych etapach planowane jest wprowadzenie objazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony oraz ruchu wahadłowego na remontowanym odcinku ul. Wodzisławskiej.

Wykonawcą jest żorska firma HLS System Sp. z o.o., a koszt przebudowy wyniesie 10 524 758,57 zł. Zakończenie prac planowane jest na 25.12.2023 r.

W dzielnicy Rogoźna powstaje także droga łącząca ul. Bażancią z ul. Karłowicza. Wybudowany zostanie również nowy odcinek drogi wraz z chodnikiem, który będzie prowadził od ul. Karłowicza do ul. Wodzisławskiej. Nowa droga skrzyżuje się z ul. Wodzisławską w rejonie ul. Głębokiej. Wykonawcą tej inwestycji również jest firma HLS System Sp. z o.o., a jej koszt wyniesie 8 972 478,96 zł.

Obie inwestycje są realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również