Wiadomości z Żor

Rodziny zastępcze integrowały się w Żorach

  • Dodano: 2023-02-06 10:15

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach odbyło się szkolenie "Akademia świadomego rodzica - Rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany". Za jego organizację odpowiadał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany!

W dniach od 23 do 27 stycznia w zajęciach warsztatowych wzięły udział 3 rodziny zastępcze z naszego Miasta, 2 rodziny zastępcze z Wilna (Litwa) oraz 3 kandydatów na rodziców zastępczych z Bragi (Portugalia). Uczestnicy mogli dowiedzieć się o tym jak wygląda organizacja opieki zastępczej w Polsce, budowanie dobrych relacji rodziców zastępczych z dziećmi przyjętymi na wychowanie czy budowanie dobrych relacji w grupie rówieśniczej.

Przybyłe rodziny zastępcze oraz kandydaci oprócz zajęć warsztatowych w Bibliotece, udali się na wizyty studyjne w miejscu zamieszkania rodzin zastępczych oraz do placówki wsparcia dziennego - Świetlicy dla dzieci Horyzont w Żorach. Przeprowadzono również formy stosowane w socjoterapii dotyczące pracy na emocjach oraz integrujące zespół. Uczestnicy poznali czym są emocje pierwotne.

Podczas szkolenia była również możliwość, oprócz poszerzania swojej wiedzy, zapoznać się z Miastem Żory oraz okolicznymi atrakcjami. Mowa chociażby o Muzeum Miejskim w Żorach, Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, Zabytkowym Zespole Pałacowo-Parkowy w Pszczynie czy zabytkowym Miastem Krakowem.

Rodziny zastępcze integrowały się w Żorach / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również