Wiadomości z Żor

Przystanek praca

  • Dodano: 2011-03-22 12:15

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do korzystania z punktu "Przystanek Praca". Punkt jest adresowany do osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Od wielu lat w Czytelni Głównej Biblioteki Centralnej zlokalizowanej na os. Pawlikowskiego w ramach "Przystanku Praca" dostępne jest internetowe stanowisko komputerowe, z którego bezpłatnie mogą korzystać wszyscy poszukujący pracy.
W ramach "Przystanku Praca" można m.in. skorzystać z komputera w celu przeglądania zasobów internetowych pod kątem poszukiwania pracy oraz napisać jak i bezpłatnie wydrukować (z własnego pendrive’a, płyty lub dyskietki) wszelkiego rodzaju dokumenty, które są niezbędne przy poszukiwaniu pracy (podanie, CV, list motywacyjny itp.) przy wykorzystaniu programów użytkowych Word, OpenOffice i WordPad.


Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej służą także pomocą w poszukiwaniu ofert pracy zamieszczonych na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Żorach. Każdy poszukujący pracy ma także możliwość zapoznania się z książkowymi zbiorami biblioteki z zakresu pisania podań i CV (także w języku angielskim). Miejska Biblioteka Publiczna dysponuje także czasopismami "Praca i nauka za granicą", "Praca i życie za granicą", w których zamieszczone są aktualne oferty pracy za granicą.
Z "Przystanku Praca" można korzystać w godzinach pracy placówki, tj.

  • poniedziałek:           10.00 - 16.00
  • wtorek -  piątek:        8.00 - 19.00
  • sobota:                      8.00 - 13.00.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również