Wiadomości z Żor

Pracownicy wodociągów ujęli pijanego kierowcę

  • Dodano: 2021-10-13 07:45, aktualizacja: 2021-10-13 07:58

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 47-latek, któremu dalszą jazdę udaremnili pracownicy wodociągów. Mężczyzna na ich oczach, zataczając się, wsiadł do samochodu i rozpoczął swoją podróż. Jazdę z promilami zakończył na parkingu nieopodal Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

11 października w samo południe policjanci z żorskiej drogówki interweniowali na parkingu w bliskim sąsiedztwie budynku komendy. Wcześniej otrzymali zgłoszenie od dwóch mężczyzn, którzy ujęli pijanego kierowcę.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany

Jak się okazało pracownicy wodociągów, podczas prac prowadzonych w obrębie osiedla Sikorskiego zauważyli zataczającego się mężczyznę, który kroczył wokół samochodu, po czym w pewnej chwili do niego wsiadł i odjechał. Nie zastanawiając się długo, świadkowie ruszyli za nim i ostatecznie udaremnili mu dalszą jazdę na parkingu nieopodal budynku komendy.

47-letni kierowca jeszcze przed przybyciem patrolu próbował "dowieść swej niewinności". Po tym jak pracownicy wodociągów odebrali mu kluczyki, przesiadł się szybko na miejsce pasażera, a chwilę później przysięgał, że to nie on prowadził samochód, a nieznany mu mężczyzna...

Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również