Wiadomości z Żor

Poważny wypadek w Żorach. Mężczyznę transportował śmigłowiec LPR

  • Dodano: 2019-01-28 11:45

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z Aleją Zjednoczonej Europy.

Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala trafił 51-letni mężczyzna, który był transportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy, którymi podróżowało łącznie 5 osób

Wczoraj po 13.00 na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z Aleją Zjednoczonej Europy doszło do poważnego zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci obecni na miejscu wstępnie ustalili, że 51-letni kierowca mercedesa z niewyjaśnionych przyczyn, najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przy wjeździe na skrzyżowanie uderzył w mazdę kierowaną przez 49-letnią kobietę. W wyniku odniesionych poważnych obrażeń 51-latek trafił do szpitala. Przetransportowany tam został przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W zdarzeniu poza mężczyzną nikt nie ucierpiał. Ani podróżująca z nim pasażerka, ani kierująca mazdą, czy podróżująca z nią dwójka dzieci.

49-latka w chwili zdarzenia była trzeźwa, od rannego mężczyzny pobrano natmiast krew, która zostanie poddana badaniu na zawartość alkoholu.

Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą, szczególnie zimą, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również