Wiadomości z Żor

Poważny wypadek w Żorach. Mężczyznę transportował śmigłowiec LPR

  • Dodano: 2019-01-28 11:45

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z Aleją Zjednoczonej Europy.

Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala trafił 51-letni mężczyzna, który był transportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy, którymi podróżowało łącznie 5 osób

Wczoraj po 13.00 na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z Aleją Zjednoczonej Europy doszło do poważnego zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci obecni na miejscu wstępnie ustalili, że 51-letni kierowca mercedesa z niewyjaśnionych przyczyn, najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przy wjeździe na skrzyżowanie uderzył w mazdę kierowaną przez 49-letnią kobietę. W wyniku odniesionych poważnych obrażeń 51-latek trafił do szpitala. Przetransportowany tam został przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W zdarzeniu poza mężczyzną nikt nie ucierpiał. Ani podróżująca z nim pasażerka, ani kierująca mazdą, czy podróżująca z nią dwójka dzieci.

49-latka w chwili zdarzenia była trzeźwa, od rannego mężczyzny pobrano natmiast krew, która zostanie poddana badaniu na zawartość alkoholu.

Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą, szczególnie zimą, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.