Wiadomości z Żor

Potrącenie pieszej na ul. Akacjowej w Żorach - jesień bywa dla kierowców zdradliwa

  • Dodano: 2019-11-07 09:15

Do potrącenia pieszej doszło wczoraj przed godziną 17 na ulicy Akacjowej w Żorach. Na szczęście wypadek był stosunkowo niegroźny i kobieta mogła o własnych siłach wrócić do domu.

Jak co roku w okresie jesieni wielu kierowców nie dostosowuje swojej jazdy do warunków panujących na drogach. Obniżenie temperatury, mokra jezdnia i szybko zapadający zmierzch powinny jednak wzmóc czujność nie tylko kierujących, ale również pieszych.

Zarówno kierowcy jak i piesi muszą zachować ostrożność

Informacje o wzroście liczby kolizji i wypadków napływają z całego regionu. Tylko wczoraj w Rudzie Śląskiej doszło do dwóch potrąceń pieszych. Z kolei w Piekarach Śląskich do potrącenia 12-latka doszło prawdopodobnie dlatego, że ten zapatrzony w swój smartphone wbiegł na przejście dla pieszych. Na ulicy Panewnickiej w Katowicach na przejściu samochód uderzył w starszego pana, który przechodził tamtędy z wnuczką - mężczyzna z obrażeniami nogi trafił do szpitala.

Ograniczone zaufanie to jedna z podstawowych zasad w ruchu drogowym, ale przecież dotyczy ona również pieszych, bo jak głosi miejskie porzekadło: cmentarze pełne są osób, które "miały pierwszeństwo".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.