Wiadomości z Żor

Potrącenie pieszej na ul. Akacjowej w Żorach - jesień bywa dla kierowców zdradliwa

  • Dodano: 2019-11-07 09:15

Do potrącenia pieszej doszło wczoraj przed godziną 17 na ulicy Akacjowej w Żorach. Na szczęście wypadek był stosunkowo niegroźny i kobieta mogła o własnych siłach wrócić do domu.

Jak co roku w okresie jesieni wielu kierowców nie dostosowuje swojej jazdy do warunków panujących na drogach. Obniżenie temperatury, mokra jezdnia i szybko zapadający zmierzch powinny jednak wzmóc czujność nie tylko kierujących, ale również pieszych.

Zarówno kierowcy jak i piesi muszą zachować ostrożność

Informacje o wzroście liczby kolizji i wypadków napływają z całego regionu. Tylko wczoraj w Rudzie Śląskiej doszło do dwóch potrąceń pieszych. Z kolei w Piekarach Śląskich do potrącenia 12-latka doszło prawdopodobnie dlatego, że ten zapatrzony w swój smartphone wbiegł na przejście dla pieszych. Na ulicy Panewnickiej w Katowicach na przejściu samochód uderzył w starszego pana, który przechodził tamtędy z wnuczką - mężczyzna z obrażeniami nogi trafił do szpitala.

Ograniczone zaufanie to jedna z podstawowych zasad w ruchu drogowym, ale przecież dotyczy ona również pieszych, bo jak głosi miejskie porzekadło: cmentarze pełne są osób, które "miały pierwszeństwo".

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również