Wiadomości z Żor

Potrącenie dziecka na ul. Głównej. 10-latek wtargnął tuż pod nadjeżdżający pojazd! [WIDEO]

  • Dodano: 2023-10-20 08:30, aktualizacja: 2023-10-20 09:26

"W lewo, w prawo, w lewo", to zasada, która w ruchu prawostronnym, może uratować niejedno ludzkie życie. Niestety na własnej skórze przekonał się o tym dziesięciolatek, który zapomniał się upewnić, że może bezpiecznie przejść przez jezdnię i wtargnął tuż pod nadjeżdżający samochód.

Potrącenie dziecka w Żorach FILM

Przedwczoraj około godziny 11:30 stróże prawa otrzymali wezwanie, iż na ulicy Głównej w dzielnicy Osiny doszło potrącenia dziecka przez samochód osobowy. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego po sprawdzeniu stanu zdrowia dziecka i udzieleniu niezbędnej pomocy ustalił wstępnie, jak wyglądało całe zajście. W wyniku analizy nagrań z kamer znajdujących się w pobliżu, a także informacjom od uczestników i świadków zdarzenia, mundurowi dowiedzieli się, iż chłopiec wybiegł ze sklepu, a następnie wbiegł pod nadjeżdżający pojazd w miejscu, w którym nie było przejścia dla pieszych. Chwilę wcześniej dziesięciolatek zerknął w lewo i prawo, ale nie sprawdził, czy za busem, który przejechał, porusza się kolejny samochód i wtargnął przed nadjeżdżające z lewej strony renault clio.

Kierujący był trzeźwy i na szczęście jechał powoli. Po całym zajściu od razu pobiegł udzielić pomocy dziecku. Chłopiec celem dalszej, specjalistycznej diagnostyki zabrany został przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Policjanci przypominają: pamiętajmy o zasadach korzystając z dróg, w tym ograniczonego zaufania, ostrożności, a kiedy ustawa tego wymaga szczególnej ostrożności. Z pewnością rejon przejść i skrzyżowań do takich właśnie miejsc należy. Chcąc przejść przez jezdnie, każdorazowo upewnijmy się, czy jest to dla nas bezpieczne... także wtedy, gdy korzystamy z oznakowanych przejść dla pieszych. Nośmy również elementy odblaskowe w okresie jesienno-zimowym, a szczególnie po zmierzchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również