Wiadomości z Żor

Potrącenie 56-letniego pieszego. Policjanci apelują: Nośmy odblaski!

  • Dodano: 2019-12-18 12:30

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj nad ranem przy ulicy Boguszowickiej.

W wyniku zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala trafił 56-latek, który został potrącony przez nadjeżdżający samochód.

Wiadomo już, że zarówno pieszy, jak i kierujący byli trzeźwi


Wczoraj przed godziną 7.00 na numer alarmowy zadzwownił 34-letni kierowca z Rybnika, który poinformował, że na ulicy Boguszowickiej w Żorach potracił pieszego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy jechał samochodem z Rybnika do Żor w ostatniej chwili zauważył mężczyznę, który poruszał się prawą stroną jezdni. Kierowca poinformował, że pieszy był ubrany na ciemno i nie miał żadnych odblaskowych elementów, dlatego nie był w stanie dostrzec go wcześniej.

Pieszego karetka przetransportowała z obrażeniami ciała do szpitala. Tam 56-latek poinformował policjantów, że szedł lewą stroną jezdni, a gdy zauważył zbliżający się do niego samochód, aby uniknąć potrącenia sam się przewrócił doznając m.in. urazu głowy.

Teraz śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Kierowcom radzą zachować rozwagę i czujność za kierownicą, a pieszym wyposażyć się w odblaski i nosić je, zwłaszcza po zmroku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.