Wiadomości z Żor

Poprosił o wodę i...okradł. Policjanci apelują o ostrożność do mieszkańców Żor

  • Dodano: 2019-02-11 11:15

Policjanci apelują o ostrożność do mieszkańców Żor. Wczoraj, w centrum miasta doszło do kradzieży na szkodę małżeństwa, które wyciągnęło pomocną dłoń do nieznajomego mężczyzny.

W "dowód wdzięczności" okradł ich i zniknął bez śladu

Mężczyzna przed drzwiami mieszkania pojawił się przed 9.00 i trzymając w ręku pojemnik poprosił o wodę. Gospodarz nie zastanawiając się długo skierował kroki na piętro, do łazienki zostawiając u progu nieznajomego mężczyznę. Gdy pojemniki były prawie pełne żona gospodarza zorientowała się, że ktoś obcy wszedł do mieszkania. Natychmiast zwróciła uwagę mężczyźnie i zawołała męża. Ten poprosił go, aby opuścił ich dom i wręczając mu pojemniki z wodą zamknął za nim drzwi.

Tuż po chwili małżeństwo zorientowało się, że nieproszony gość to oszust, a na dodatek złodziej. Zanim został wyproszony z domu zdążył z torebki wyciągnąć portfel i zniknąć z nim bez śladu. Wraz z portfelem zginęły pieniądze, dokumenty i dwie karty...

Policja poszukuje złodzieja i ostrzega mieszkańców Żor. Bądźcie ostrożni i nie wpuszczajcie nieznajomych do mieszkań. Jeśli już chcecie komuś pomóc miejcie oczy szeroko otwarte.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również