Wiadomości z Żor

Policyjny dozór za czynną napaść na stróżów prawa

  • Dodano: 2022-09-27 09:45

Policjanci zatrzymali 3 osoby w wieku 16-18 lat, które napadły na interweniujących mundurowych, kiedy ci zatrzymywali 19-latka podejrzanego o rozbój. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Prokurator objął dwoje z nich policyjnym dozorem, grozi im nawet 10 lat więzienia.

Napaść na funkcjonariuszy policji

Młody mężczyzna napadł na 31-latka nad ranem z 19/20 września, na ulicy Górne Przedmieście. Kryminalni szybko ustalili, iż sprawcą jest 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który dodatkowo poszukiwany był listem gończym i musiał trafić do aresztu śledczego. Mundurowi już na drugi dzień namierzyli mężczyznę w jednym z lokali przy ulicy Boryńskiej. Podczas zatrzymania 19-latka, jego kompani zaatakowali interweniujących policjantów. Jednego z policjantów skopali po twarzy i ciele, doprowadzając do złamania nosa.

Zatrzymany 19-latek został umieszczony w areszcie śledczym, a za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które napadły na interweniujących mundurowych, zostały zatrzymane już na drugi dzień. Wśród nich był 16 i 17-latek oraz 18-latka. Wobec 17-letniego jastrzębianina i 18-letniej żorzanki prokurator zastosował dozór. Najmłodszy, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego przekazany został do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Sprawcom napaści na policjantów grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również