Wiadomości z Żor

Policjant z żorskiej komendy nominowany do tytułu "Osobowość Roku 2018"

  • Dodano: 2019-01-18 11:45

Nominację za niesamowite zaangażowanie w profilaktykę i promocję działań Policji, aktywne uczestnictwo i organizację wydarzeń kulturalnych, otrzymał w Plebiscycie "Osobowość Roku 2018" sierż. szt. Adam Doleżych z żorskiej komendy.

Policjant powalczy o zaszczytny tytuł w kategorii działalność społeczna i charytatywna

Głosowanie potrwa do godziny 22.00 w środę 6 lutego.

Sierż. szt. Adam Doleżych od 7 lat służy w żorskiej komendzie. W mieście znany jest nie tylko jako policjant, ale i zaangażowany strażak ochotnik. Do straży wstąpił, gdy był 10-letnim chłopcem, a 11 lat później założył niebieski mundur. Pierwszy raz chlubę przyniósł swojej jednostce, gdy będąc bardzo młodym policjantem, razem z kolegą z patrolu sięgnął po mistrzostwo Śląska w Zawodach Policyjnych Ratowników.

Sierż. Doleżycha zna całe miasto, a to głównie za sprawą jego duszy wolontariusza

Nie dość, że odniósł sukcesy profilaktyczne na gruncie zawodowym, kiedy to np. zaangażował się w walkę z dopalaczami, to również w czasie wolnym nigdy nie odmówił pomocy. Jest współtwórcą wielu inicjatyw w mieście, takich, jak na przykład: kampania "Nie dla czadu", czy "Dopalacze kradną życie – wybieram młodość" i autorem dwóch spotów profilaktycznych. Pierwszy z nich, jaki powstał w ramach walki z dopalaczami, w internecie obejrzało ponad 25 tys. osób, natomiast drugi - "W służbie innym", zrealizowany w ubiegłym miesiącu, zachęca do niesienia bezinteresownej pomocy mieszkańcom.

Policjant prowadzi również bezpłatne warsztaty z pierwszej pomocy, organizuje obozy strażackie, odwiedza przedszkola, pomaga także przy organizacji różnych wydarzeń w mieście

Na co dzień jednak zajmuje się sprawami wykroczeń, a na wszystko, co wykracza poza jego obowiązki, poświęca swój wolny czas. Ani za pełnioną funkcję Wiceprezesa OSP w Żorach, ani za żadną inną akcję, w którą się angażuje, nie bierze żadnego wynagrodzenia. Zapłatą dla niego jest wyłącznie satysfakcja z niesienia pomocy innym i możliwość rozwijania swoich pasji. Ostatnio sierż. szt. Adam Doleżych społecznie brał udział w akcji gaszenia pożaru składowiska opon w Żorach, o którym mówiła niemalże cała Polska.

Żorski stróż prawa właśnie otrzymał nominację do tytułu "Osbowość Roku 2018" za niesamowite zaangażowanie w profilaktykę i promocję działań Policji, aktywne uczestnictwo i organizację wydarzeń kulturalnych w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Głosowanie potrwa do środy 6 lutego, do godziny 22.00.

Link do plebiscytu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również