Wiadomości z Żor

Policjant pomógł przechodniowi, który miał atak epilepsji

  • Dodano: 2023-03-22 14:00

Żorski policjant, który zauważył przez okno upadającego na chodnik przechodnia, natychmiast wybiegł z komendy, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Zdecydowane zachowanie stróża prawa z pewnością zapobiegło powstaniu dodatkowych obrażeń, a być może nawet przyczyniło się do uratowania życia mężczyzny, który miał atak padaczki.

Policjant pomógł mężczyźnie z atakiem padaczki

Referent dochodzeniowo-śledczy Komendy Miejskiej Policji w Żorach zauważył przez okno przechodnia, który upadł na chodnik przy ulicy Boryńskiej i nie potrafił się z niego podnieść. Gdy mundurowy przybiegł do mężczyzny okazało się, że doznał on ataku padaczki. Wiedząc, jak należy zachować się wobec takiej osoby, policjant przytrzymywał głowę i szczękę mężczyzny i w międzyczasie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe.

Przed przekazaniem pod opiekę ratowników medycznych, mężczyzna przeszedł jeszcze kolejny atak, lecz tym razem nad bezpieczeństwem czuwał już policjant i właściwie stabilizował ciało chorego. Dzięki szybkiej reakcji mundurowego chory mężczyzna w porę uzyskał odpowiednią pomoc medyczną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również