Wiadomości z Żor

Policjanci z Żor zatrzymali w pościgu motorowerzystę, który nie zatrzymał się do kontroli

  • Dodano: 2020-06-03 06:45, aktualizacja: 2020-06-02 17:00

Policjanci z Żor zatrzymali w miniony poniedziałek w pościgu 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna uciekał ulicami miasta, stwarzając zagrożenie na drodze. Motorowerzysta jeszcze wczoraj usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W poniedziałek przed 12.00 patrol ruchu drogowego zauważył w rejonie ulicy Kościuszki motorowerzystę, który przejechał podwójną linię ciągłą. Dodatkowo, tablica rejestracyjna pojazdu była nieprawidłowo zamontowania na wewnętrznej stronie tylnego błotnika. Z tego powodu policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli, jednak ten, pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dodał gazu i zaczął przyśpieszać.

Radiowóz ruszył za jednośladem, a po chwili dołączyły do niego dwa inne patrole i ostatecznie motorowerzysta został zatrzymany w rejonie skrzyżowania DK81 z Aleją Zjednoczonej Europy. Wcześniej jednak wykonał niebezpieczny manewr i zmusił kierowcę radiowozu do gwałtownego hamowania.

23-latek został przebadany na alkomacie, był trzeźwy. Podczas kontroli okazało się, że żorzanin nie ma uprawnień do kierowania motorowerem. Pojazd z kolei nie miał drogomierza i miał uszkodzony reflektor.

Motorowerzysta jeszcze wczoraj usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa drogowego. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.