Wiadomości z Żor

Policjanci wyczuli zapach zabronionej substancji. Dwóch mężczyzn wpadło z narkotykami

  • Dodano: 2022-08-10 11:15

Policjanci Wydziału Kryminalnego żorskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i skonfiskowali 15 gramów substancji psychoaktywnych. Mężczyźni początkowo tłumaczyli, że nie wiedzą, w jaki sposób narkotyki znalazły się w ich samochodzie. Za posiadanie narkotyków grozi im teraz do 3 lat więzienia.

Wpadli z narkotykami

W trakcie patrolu miasta, w rejonie Alei Jana Pawła II kryminalni zauważyli zaparkowany samochód dostawczy, w którym siedziało dwóch mężczyzn – 46-letni żorzanin i 31-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Od pierwszych chwil kontroli wiedzieli, że „nos” ich nie mylił, gdyż już podczas rozmowy wyczuli, iż z wnętrza pojazdu wydobywał się intensywny i charakterystyczny zapach zabronionej substancji.

Po wnikliwym przeszukaniu pojazdu i przewożonych bagaży znaleźli worek foliowy zawierający prawie 15 gramów substancji psychoaktywnej. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy również, iż zażywanie tego typu substancji jest śmiertelnie niebezpieczne. Większość psychoaktywnych substancji ma działanie kardiotoksyczne, neurotoksyczne, a także może powodować niewydolność wielonarządową. W konsekwencji może to doprowadzić do śmierci - przypominają żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również